Publica unas prácticas
es
Detalles de la Oferta
Empleo > Empleos > Medio Ambiente > Polonia > Katowice > Detalles de la Oferta

M?odszy Specjalista w Sekcji Chemii Organicznej

No se muestra la compañía
Polonia  Katowice, Polonia
Medio Ambiente, Inglés
14
Visitas
0
Candidatos
Regístrate

Descripción del puesto:

Opis firmy:

(COMPANY NAME) Scientific is an international life sciences company, providing a unique range of analytical testing services to clients across multiple industries, to make life and our environment safer, healthier and more sustainable. From the food you eat, to the water you drink, to the medicines you rely on, (COMPANY NAME) works with the biggest companies in the world to ensure the products they supply are safe, their ingredients are authentic and labelling is accurate. (COMPANY NAME) believes it is a global leader in food, environmental, pharmaceutical and cosmetics products testing and in agroscience CRO services. It is also one of the global independent market leaders in certain testing and laboratory services for genomics, discovery pharmacology, forensics, CDMO, advanced material sciences and in the support of clinical studies.
In 2022, (COMPANY NAME) generated total revenues of EUR 6.7 billion, and has been among the best performing stocks in Europe over the past 20 years.

Opis oferty pracy:

* Wykonywanie analiz chromatograficznych próbek środowiskowych;
* Udział w utrzymaniu systemu zarządzania zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02;
* Ocena wyników badań na potrzeby walidacji, weryfikacji i kontroli jakości;
* Prowadzenie dokumentacji j wg obowiązujących procedur.

Kwalifikacje:

Oczekujemy:
* Wykształcenia wyższego /preferowane: chemia lub pokrewne/
* Znajomości zasad pracy w laboratorium z wdrożonym Systemem Kontroli Jakości;
* Znajomości metod chromatograficznych w analizie ilościowej.
Mile widziane:
* Umiejętność pracy w zespole;
* Zaangażowanie i dyspozycyjność;
* Podstawowa znajomości języka angielskiego;
* Doświadczenie w oznaczaniu związków organicznych z wykorzystaniem metod chromatograficznych (GC).

Dodatkowe informacje:

Oferujemy:
* Pracę w firmie międzynarodowej o ugruntowanej pozycji rynkowej;
* Ciekawą pracę w doświadczonym zespole;
* Możliwość rozwoju zawodowego;
* Pakiet świadczeń socjalnych i dodatkową opiekę medyczną

Origen: Web de la compañía
Publicado: 30 Abr 2024
Sector: Salud
Idiomas: Inglés
Regístrate
113.659 empleos y prácticas
en 150 países
Regístrate