Angebot veröffentlichen
de
Angebot aufzeigen
Arbeit > Jobs > Umwelt > Ungarn > Angebot aufzeigen

Minőségbiztosítási specialista

Umwelt, Englisch
13
Besuche
0
Bewerbungen

Beschreibung:

Job Description:
A feladataid közé fognak tartozni az alábbiak:
* A fémmechanikai alkatrészhez kapcsolódó speciális felület előkészítési eljárás, felületkezelés és kémiai laboratóriumi elemzés irányítása
* A tevékenység során a speciális folyamat minősítés és gyártás támogatása
* Az indusztrializációs folyamathoz való hozzájárulás
* Átnézni, analizálni a rajzokat és a dizájn követelményeket
* Alapkoncepciókat létrehozni a mechanikai alkatrészek rögzítéséről és a szerszámokról a folyamat követelmények és korlátozások alapján
* Részletes folyamat elrendezés elkészítése, speciális folyamatokhoz való eszközök kiválasztása
* Gyártási programok készítése speciális gépekhez
* Részvétel a műhely dokumentációk megírásában
* Az indusztralizáció eredményeinek elemzése és megfelelő cselekvési tervek meghatározása a gyártási folyamatok erősségének és az alkatrészek minőségének növeléséhez
* Folyamatleírások és dokumentációs rendszerek alkalmazása
Az álláshoz tartozó elvárások:
* Középfokú műszaki végzettség
* Legalább 3 év speciális folyamatok területen szerzett munkatapasztalat
* Aktív angol nyelvtudás
* SAP vállalatirányítási rendszer ismerete
* MS Office alkalmazások ismerete (Word, Excel)

This job requires an awareness of any potential compliance risks and a commitment to act with integrity, as the foundation for the Company's success, reputation and sustainable growth.

Company:(COMPANY NAME) Helicopters Hungary Kft

Employment Type:Permanent

Experience Level:Professional

Job Family:Manufacturing Engineering

By submitting your CV or application you are consenting to (COMPANY NAME) using and storing information about you for monitoring purposes relating to your application or future employment. This information will only be used by (COMPANY NAME).
(COMPANY NAME) is committed to achieving workforce diversity and creating an inclusive working environment. We welcome all applications irrespective of social and cultural background, age, gender, disability, sexual orientation or religious belief.
(COMPANY NAME) is, and always has been, committed to equal opportunities for all. As such, we will never ask for any type of monetary exchange in the frame of a recruitment process. Any impersonation of (COMPANY NAME) to do so should be reported to emsom@(COMPANY NAME).com.

At (COMPANY NAME), we support you to work, connect and collaborate more easily and flexibly. Wherever possible, we foster flexible working arrangements to stimulate innovative thinking

Quelle: Website des Unternehmens
Datum: 26 Apr 2024
Bereich: Luft-und Raumfahrt / Verteidigung
Sprachkenntnisse: Englisch
116.830 Jobs und Praktika
in 150 Länder